0603Y0100181KXR
Knowles Syfer
0603Y0100181KXR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0603Y0100181KXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603Y0100181KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 180PF 10V X7R 0603
(In US Dollars)
32000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.032" (0.80mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:180pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 0603 (1608 Metric)
Capacitance:180pF