0603J2501P00DQT
Buy 0603J2501P00DQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603J2501P00DQT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 1PF 250V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:250V
Tolerance:1pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:0603J2501P00DQT
Lead Style:0.031" (0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Epoxy Mountable, High Q, Low Loss
Failure Rate:-
Expanded Description:1pF ±0.5pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.5pF