0603J2500360JUT
Knowles Syfer
0603J2500360JUT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0603J2500360JUT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603J2500360JUT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.032" (0.80mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Failure Rate:-
Detailed Description:36pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:36pF