0603J0630472KXR
Knowles Syfer
0603J0630472KXR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0603J0630472KXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603J0630472KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 4700PF 63V X7R 0603
(In US Dollars)
32000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.032" (0.80mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:4700pF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 0603 (1608 Metric)
Capacitance:4700pF