0603J0160150FCT
Knowles Syfer
0603J0160150FCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0603J0160150FCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603J0160150FCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.032" (0.80mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:15pF ±1% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
Capacitance:15pF