06035K220GBTTR
AVX Corporation
06035K220GBTTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 06035K220GBTTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 06035K220GBTTR
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP THIN FILM 22PF 50V 0603
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±2%
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:Accu-P®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):0.029" (0.73mm)
Features:RF, High Q, Low Loss
Detailed Description:22pF Thin Film Capacitor 50V 0603 (1608 Metric)
Capacitance:22pF