06035C471KAT4J
AVX Corporation
06035C471KAT4J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 06035C471KAT4J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 06035C471KAT4J
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 470PF 50V X7R 0603
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:470pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:470pF