06035C393KAT2A
AVX Corporation
06035C393KAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 06035C393KAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 06035C393KAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.039UF 50V X7R 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:06035C393KAT2A/4K
06035C393KAT2A\4K
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:0.039µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.039µF