06035A3R9C4T2A
AVX Corporation
06035A3R9C4T2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 06035A3R9C4T2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 06035A3R9C4T2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:-
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:3.9pF