06035A2R2J4T2A
AVX Corporation
06035A2R2J4T2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 06035A2R2J4T2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 06035A2R2J4T2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:2.2pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Ratings:AEC-Q200
Polarization:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Manufacturer Part Number:06035A2R2J4T2A
Lead Style:0.035" (0.90mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Expanded Description:2.2pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%