0505Y0500220FQT
Knowles Syfer
0505Y0500220FQT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0505Y0500220FQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0505Y0500220FQT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0505
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.050" (1.27mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss, Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:22pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0505 (1313 Metric)
Capacitance:22pF