0505J2001P30BQT
Knowles Syfer
0505J2001P30BQT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0505J2001P30BQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0505J2001P30BQT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 1.3PF 200V C0G/NP0 0505
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.050" (1.27mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:1.3pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0505 (1313 Metric)
Capacitance:1.3pF