Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0465572347 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0465572347
Manufacturer Affinity Medical Technologies - a Molex company
Description CONN FML 80POS 4ROWS GOLD SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:SEARAY 46557
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:046557-2347
Number of Rows:4
Number of Positions:80
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mated Stacking Heights:8.5mm, 9mm, 9.5mm, 10mm, 11mm, 11.5mm, 13.5mm
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.258" (6.55mm)
Features:Board Guide
Detailed Description:80 Position Connector High Density Array, Female Surface Mount Gold