0415CDMCCDS-1R5MC
Sumida Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0415CDMCCDS-1R5MC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0415CDMCCDS-1R5MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 1.5UH 4.7A 42MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Shielding:Shielded
Series:0415CDMCC/DS
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:308-2532-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Metal
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1.5µH
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:1.5µH Shielded Molded Inductor 4.7A 42 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):42 mOhm Max
Current Rating:4.7A
Current - Saturation:6A