0402ZJ9R1BBWTR
AVX Corporation
0402ZJ9R1BBWTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0402ZJ9R1BBWTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0402ZJ9R1BBWTR
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP THIN FILM 9.1PF 10V 0402
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±0.1pF
Size / Dimension:0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Series:Accu-P®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:RF, High Q, Low Loss
Detailed Description:9.1pF Thin Film Capacitor 10V 0402 (1005 Metric)
Capacitance:9.1pF