04023U5R6CAT2A
AVX Corporation
04023U5R6CAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 04023U5R6CAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 04023U5R6CAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 5.6PF 25V NP0 0402
(In US Dollars)
30000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:U
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Ultra Low ESR
Detailed Description:5.6pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:5.6pF