02333.15MXE
Hamlin / Littelfuse
02333.15MXE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 02333.15MXE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 02333.15MXE
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE GLASS 3.15A 125VAC 5X20MM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - AC:125V
Size / Dimension:0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Series:233
Response Time:Medium
Packaging:Bulk
Package / Case:5mm x 20mm (Axial)