021306.3MXEP
Hamlin / Littelfuse
021306.3MXEP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 021306.3MXEP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 021306.3MXEP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
Series:213
Response Time:Slow
Packaging:Bulk
Package / Case:5mm x 20mm (Axial)
Other Names:021306.3MXEP-ND
021306.3XEP
0213063MXEP
F4598
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:600
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge, Glass
DC Cold Resistance:0.0095 Ohms
Current Rating:6.3A
Color:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:63A