0201ZJ0R5PBWTR
AVX Corporation
0201ZJ0R5PBWTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0201ZJ0R5PBWTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0201ZJ0R5PBWTR
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP THIN FILM 0.5PF 10V 0201
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±0.02pF
Size / Dimension:0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Series:Accu-P®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)
Features:RF, High Q, Low Loss
Detailed Description:0.5pF Thin Film Capacitor 10V 0201 (0603 Metric)
Capacitance:0.5pF