0201N1R0B500CT
Buy 0201N1R0B500CT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0201N1R0B500CT
Manufacturer Walsin Technology
Description CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0201
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:1292-1143-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:1pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:1pF