0201BN3R3C500NGT
Knowles NOVACAP
0201BN3R3C500NGT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0201BN3R3C500NGT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0201BN3R3C500NGT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description MLCC 3.3PF +/-.25PF 50V 0201 COG
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Gold Flash Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:3.3pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:3.3pF