0201BN100J500YT
Knowles NOVACAP
0201BN100J500YT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0201BN100J500YT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0201BN100J500YT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0201
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:1763-1180-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:44 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:10pF