02013A5R6CAQ2A
AVX Corporation
02013A5R6CAQ2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 02013A5R6CAQ2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 02013A5R6CAQ2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:5.6pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:5.6pF