Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0150201005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0150201005
Manufacturer Affinity Medical Technologies - a Molex company
Description CABLE FFC 29POS 0.50MM 10"
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Termination Style:Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Series:Premo-Flex 15020
Pitch:0.020" (0.50mm)
Other Names:015020-1005
Number of Conductors:29
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Length - Exposed Ends:0.157" (4.00mm)
Length:10.0" (254.0mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:29 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)