0026S1664-9
Buy 0026S1664-9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0026S1664-9
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-DATA BUS
Data sheet
Wire Gauge:26 AWG
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Silver Coated
Shield Coverage:90%
Series:CHEMINAX
Other Names:CP6148-000
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.153" (3.89mm)
Impedance:100 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Dielectric Diameter:0.060" (1.52mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 26 AWG 100 Ohms
Conductor Strand:19 Strands / 38 AWG