0026M3424-9
Buy 0026M3424-9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0026M3424-9
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-HIGH PERFO
Data sheet
Wire Gauge:26 AWG
VoP, Velocity of Propagation:75
Usage:-
Shield Type:Double Braid
Shield Material:Copper, Nickel Coated
Shield Coverage:90%
Series:CHEMINAX
Other Names:CL6824-000
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Material:Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter:0.146" (3.71mm)
Impedance:100 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Fluorinated Ethylene Propylene (FEP)
Dielectric Diameter:0.044" (1.12mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 26 AWG 100 Ohms
Conductor Strand:19 Strands / 38 AWG