0024K0214-9
Buy 0024K0214-9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0024K0214-9
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-TWINAXIAL
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
VoP, Velocity of Propagation:76
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Silver Coated
Shield Coverage:90%
Series:CHEMINAX
Other Names:945519-000
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.143" (3.63mm)
Impedance:100 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Polyethylene (PE)
Dielectric Diameter:0.051" (1.30mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 24 AWG 100 Ohms
Conductor Strand:19 Strands / 36 AWG