0024F2424-9
Buy 0024F2424-9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0024F2424-9
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-HIGH PERFO
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
VoP, Velocity of Propagation:78
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:92%
Series:CHEMINAX
Other Names:CF7997-000
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Material:Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter:0.129" (3.28mm)
Impedance:100 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Fluorinated Ethylene Propylene (FEP)
Dielectric Diameter:0.053" (1.35mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 24 AWG 100 Ohms
Conductor Strand:19 Strands / 36 AWG