0024C8422-9
Buy 0024C8422-9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0024C8422-9
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-HIGH PERFO
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
VoP, Velocity of Propagation:76
Usage:-
Shield Type:Foil, Braid
Shield Material:Copper, Silver Coated
Shield Coverage:95%
Series:CHEMINAX
Other Names:CM7669-000
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Material:Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter:0.149" (3.78mm)
Impedance:100 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Fluorinated Ethylene Propylene (FEP)
Dielectric Diameter:0.053" (1.35mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 24 AWG 100 Ohms
Conductor Strand:7 Strands / 32 AWG