0024A1961CS3194
Buy 0024A1961CS3194 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0024A1961CS3194
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-DATA BUS
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:90%
Series:CHEMINAX
Other Names:CB3741-000
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Length:-
Jacket Color:-
Jacket (Insulation) Material:-
Jacket (Insulation) Diameter:-
Impedance:100 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Dielectric Diameter:0.075" (1.91mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 24 AWG 100 Ohms
Conductor Strand:19 Strands / 36 AWG