0018D0811-0
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0018D0811-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0018D0811-0
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description COAX CABLE-TWINAXIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18 AWG
VoP, Velocity of Propagation:77
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:90%
Series:CHEMINAX
Other Names:237899-000
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Black
Jacket (Insulation) Material:Zerohal™
Jacket (Insulation) Diameter:0.271" (6.88mm)
Impedance:100 Ohms
Features:-
Dielectric Material:Polyethylene (PE)
Dielectric Diameter:0.114" (2.90mm)
Detailed Description:Twinaxial Cable 18 AWG 100 Ohms
Conductor Strand:19 Strands / 30 AWG